13W piątek 7 czerwca po raz czwarty odbyła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam", w ramach której uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie czytają dla przyjemności.

Jej celem jest stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń związanych z książką, oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku do akcji przyłączyło się również nasze przedszkole - dzieci z grupy SKOWRONKI starały się wspólnie pobić rekord podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

A. Jurczuk