Na zdjęciu dzieci z grupy Skowronki stoją na placu przed wejściem do przedszkola. Towarzyszą im dwie policjantki i dwie nauczycielki. W tle widać zielone świerki oraz budynek przedszkola.W ramach realizacji planu edukacyjnego „Bezpieczeństwo najważniejsze” dzieci z grupy „Skowronki” zapoznane zostały z tematyką bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - nie tylko na jezdni, ale również w domu, w przedszkolu i na podwórku. Przede wszystkim jednak mówiliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas różnych sytuacji w życiu codziennym.


Dzieci poznały ciekawe zabawy, zadania związane z bezpieczeństwem na drodze. Główny nacisk położono na metody aktywizujące i wykorzystujące działalność dziecka.

22 września przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Paniami Policjantkami. Dowiedziały się jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Wszyscy wspólnie z Paniami Policjantkami wybrali się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie ulic, gdzie przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Zwrócono również uwagę na sygnalizację świetlną, przejazd samochodów po ulicy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej, a podróżując samochodem mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

M. Nikonczuk, A.Suprun

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci z grupy Skowronki podczas ich spotkania z policjantkami. Dzieci ustawione są parami na chodniku, słuchają tego, co mają im do powiedzenia panie policjantki. W tle widać budynki, zieleń drzew oraz błękitne niebo.