Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na krzesłach przy stoliku w przedszkolnej sali. W rekach trzymają plastikowe noże, przed nimi leży duża deska do krojenia, a na niej pokrojone na małe części owoce – banany i jabłka.Przedszkolaki z grupy Sikorki podczas zajęć poznają zasady zdrowego odżywiania, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie.

Nauczycielki starają się wyrabiać u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Czterolatki z grupy Sikorki wiedzą, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dla tego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też postanowiliśmy zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: dokładnie wymyliśmy owoce i ręce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i w końcu do jedzenia. Sałatka smakowała wyśmienicie, a dzieci były z siebie bardzo dumne.

 

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci czteroletnie siedzące na krzesłach przy stolikach. Przedszkolaki kroją owoce na dużych kolorowych deskach za pomocą plastikowych noży. Na innych fotografiach dzieci siedzą przed miseczkami i jedzą sałatkę owocową.