Fotografia przedstawia grupę sześciolatków stojącą na asfaltowej drodze. Przodem do dziećmi stoi pani leśnik, widać również nauczycielkę i opiekunkę. Tło zdjęcia stanowią zielone drzewa liściaste. Dzień jest pogodny i słoneczny.Pewnego wrześniowego dnia grupa dzieci z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce wybrała się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Hajnówka.

 

Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć:

  1. Zwiedzanie Nadleśnictwa wraz z leśniczym.
  2. Oglądanie rzeźby z drewna.
  3. Oglądanie rzeźb zwierząt Puszczy Białowieskiej wykonanych z metalu.
  4. Przechadzka po lesie – oglądanie drzew, słuchanie ciekawostek o lesie.
  5. Udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka” – ognisko, pieczenie kiełbasek, ziemniaków i jabłek.
  6. Udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszej Damy pt. „SadziMY las”.
  7. Zachęcanie do wysadzania otrzymanych drzewek od Lasów Państwowych.
  8. Wspólne zasadzenie drzewka – dębu na terenie przedszkola.

Wycieczka była bardzo udana. Pozostawiła wiele wrażeń i wspomnień.

Alla Suprun, Mirosława Nikonczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaki z grupy Skowronki podczas ich pobytu w Nadleśnictwie Hajnówka. Dzieci oprowadzane są przez leśniczych po obiekcie, słuchają ich opowieści oraz oglądają plenerową wystawę rzeźby w drewnie. Na fotografiach widać także płonące ognisko, przy którym dzieci pieką kiełbaski na długich kijach. Na innych zdjęciach dzieci siedzą przy długim stole pod wiatą i jedzą upieczone kiełbaski.