Wnuczęta śpiewają piosenki swoim dziadkom. W tle dekoracja z napisem „Dzień Babci i Dziadka”.Styczeń kojarzy nam się z zimą, śniegiem ale przede wszystkim z radosnym świętem – Dniem Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i dobrocią.

Któż z nas nawet w dorosłym życiu nie wspomina chwil spędzonych z dziadkami. Przedszkolaki z grupy Wróbelki zaprosiły 19 stycznia do przedszkola swoje Babcie i Dziadków na obchody ich święta. Licznie przybyli Dziadkowie oglądali swoich wnuków w programie artystycznym, do którego dzieci przygotowywały się od kilku tygodni. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki z pokazywaniem, tańce oraz wiesz z życzeniami dla Babci i Dziadka. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim dziadkom drobne upominki: kalendarze z ich zdjęciem, własnoręcznie przygotowane laurki oraz medale Super Babci i Super Dziadka. Następnie przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek, o który zatroszczyli się rodzice dzieci. Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć pamiątkowego wspólnego zdjęcia oraz zdjęć dziadków ze swoimi wnukami. Był to radosny i wyjątkowy czas, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 

Opracowanie: Ewelina Trusiak, Agnieszka Rola

Na zdjęciach widać elegancko ubrane dzieci (w biało – czarno - granatowe stroje), które śpiewają, tańczą i recytują wiersz dla swoich dziadków. Dzieci występują na tle w kolorze granatowym, na którym znajduje się napis Dzień Babci i Dziadka oraz czerwone serca. Kolejne zdjęcia pokazują jak dzieci z dziadkami siedzą przy stołach i jedzą słodkości przygotowane na ten dzień. Ostatnie zdjęcia przedstawiają poszczególne dzieci ze swoimi dziadkami oraz zdjęcie grupowe wszystkich uczestników spotkania.