Dzieci siedzą przy stoliku i oglądają płynną czekoladę, którą prezentuje im prowadzący warsztaty. 12 lutego dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach robienia czekolady, zorganizowanych na terenie naszej placówki przez Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Dzieci tego dnia dowiedziały się z czego powstaje czekolada i jaki jest jej główny składnik. Przedszkolaki miały możliwość również zobaczyć ziarno kakaowca, degustować różne rodzaje czekolady oraz posmakować czekolady do picia. Głównym celem warsztatów było udekorowanie i wykonanie własnej czekolady w kształcie serca. Dzieci tworzyły i ozdabiały swoje czekoladowe kompozycje, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i pomysłowością. Ten słodki dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

 

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci, biorące udział w warsztatach czekoladowych. Przedszkolaki siedzą przy stolikach i dekorują czekoladę w kształcie serca swoimi ulubionymi dodatkami.