Aktorzy przedstawiają baśń „Brzydkie Kaczątko”, posługują się kukiełkami.W poniedziałek 8 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Conieco z przedstawieniem „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku”.

Spektakl składał się z czterech baśni H. Ch. Andersena: „Brzydkie Kaczątko”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz „Świniopas”. Wszystkie opowiadały o miłości lub jej braku, a także o kłopotach jakie powoduje brak zwykłej wrażliwości. Każda baśń była przedstawiona w innej, ciekawej technice lalkowej, przez co przedszkolaki oglądały je z dużym zainteresowaniem.

 

Przygotowała: Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki siedząc na ławkach i dywanie oglądają występ aktorów. Artyści posługują się różnymi formami teatru lalek: kukiełkami, marionetkami sycylijskimi, lalkami stolikowymi, lalkami planszowymi.