Duża grupa dzieci i kobieta przed budynkiem Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży10 kwietnia Sówki skorzystały z zaproszenia pracowników Białowieskiego Parku Narodowego i wzięły udział w zajęciach edukacyjnych i warsztatach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Białowieży.

 

Dzieci obejrzały interesującą prezentację o płazach a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych i dydaktycznych. Wykonały książeczki o płazach, rozwiązały zadania w kartach pracy i odpowiadały na pytania edukatorki.

Kolejnym etapem wycieczki było wyjście w teren, gdzie dzieci przeprowadziły kontrolę wzdłuż barier tzw. płotków, szukając płazów, głównie żab. Niestety ze względu na wczesną i ciepłą wiosnę wszystkie żaby zostały już w bezpieczny sposób przetransportowane na drugą stronę drogi. Jednak mali przyrodnicy spotkali wiosenne owady np. kowala oraz inne zwierzęta np. zaskrońca. Piękna pogoda i aktywność na świeżym powietrzu sprawiła, że ten dzień na długo utkwi w pamięci Sówek.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

 

Zdjęcia przedstawiają dzieci które biorą udział w zajęciach o żabach i płazach. Dzieci oglądają prezentację, odpowiadają na pytania, wykonują zadania plastyczne przy stolikach. Dzieci idą wzdłuż ulicy obok ochronnych płotków i sprawdzają czy do wiaderek wpadły żaby i inne zwierzęta. Przedszkolaki spacerują wzdłuż rzeki, chodzą po moście oraz skaczą na zewnętrznej trampolinie. Świeci słońce, jest piękna pogoda.