Przedszkolaki siedzą na dywanie, pozują do zdjęcia. Za nimi tablica z napisem:„Przyjacielem Ziemi jestem ja”. Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to kolejny ważny dzień w kalendarzu zajęć każdego przedszkolaka.

Na znak jedności z naszą planetą ubraliśmy się na zielono. Obejrzeliśmy film edukacyjny o Ziemi, utrwaliliśmy zasady segregacji śmieci oraz wspólnie ustaliliśmy kodeks małego ekologa. Dzieci wykonały również pracę plastyczną dotyczącą segregacji odpadów.

Sówki doskonale wiedzą jak postępować na co dzień, jak dbać o nasze wspólne środowisko, aby służyło nam jak najdłużej. Teraz wystarczy tylko korzystać z tej wiedzy aby dbać o ziemię i zachęcać innych do dbania o naszą zieloną planetę.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

 

Dzieci siedzą na dywanie i oglądają film edukacyjny o Ziemi. Dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne według instrukcji na ekranie tablicy interaktywnej. Wszyscy siedzą w kole i przekazują sobie globus. Przedszkolaki wykonują pracę plastyczną przy stolikach, przyklejają obrazki i je kolorują. Wszyscy pozują do wspólnego zdjęcia na tle napisu „Przyjacielem Ziemi jestem ja”.