grupa przedszkolaków pozuje do zdjęcia22 kwietnia w grupie Sikorki obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Była to okazja nie tylko do zabawy, ale także do nauki i rozwoju świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Wiele uwagi poświeciliśmy ochronie naszego wspólnego domu - Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna.

 

Tego dnia Sikorki wzięły również udział w wystawie prac z okazji Dnia Ziemi pt. "Nie wszystko do kosza- dzieła sztuki z odpadów", którą można obejrzeć w szatni naszego przedszkola.

Aneta Jurczuk

Na zdjęciach w galerii dzieci siedzą na dywanie w sali, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych. Przy stolikach kolorują elementy plakatu, który następnie łączą w całość. Układają obrazek z części przedstawiający planetę Ziemię. Pozują do wspólnego zdjęcia. W szatni oglądają wystawę prac wykonanych z odpadów.