Dzieci w odświętnych strojach podczas akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chłopiec trzyma dużą flagą Polski. Z tyłu stoją nauczycielki.30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia wszystkie grupy przygotowały piosenki patriotyczne i tańce ludowe. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Sówki Polonezem rozpoczęły część artystyczną. Wróbelki zatańczyły Grozika, Jaskółki pokazały swoje umiejętności taneczne w układzie Klepany, a Skowronki wesoło wirowały w Krakowiaku. Piękne, patriotyczne teksty piosenek wprowadziły wszystkich w podniosły, narodowy nastrój.

 

Podczas uroczystości został również rozstrzygnięty II Międzyprzedszkolny patriotyczny konkurs plastyczny Polskie Symbole Narodowe Oczami Dziecka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy. Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

 

3 LATKI

I miejsce – Filip Ignaciuk (Przedszkole nr 1)

II miejsce – Szymon Skiepko ( Przedszkole Dubiny)

III miejsce – Kaja Smoktunowicz (Przedszkole nr 2)

 

4 LATKI

I miejsce – Jerzy Giczan ( Przedszkole Dubiny)

II miejsce – Hanna Tomaszycka (Przedszkole nr 1)

III miejsce – Anna Lubowicka (Przedszkole nr 1)

 

5 LATKI

I miejsce – Emma Dudar (Red Bus Kids)

II miejsce – Paweł Iwaniuk ( Przedszkole Dubiny)

III miejsce – Adrianna Korolko (Przedszkole nr 5)

 

6 LATKI

I miejsce – Hanna Hackiewicz (Przedszkole nr 1)

II miejsce – Ada Wesołowska ( Przedszkole Red Bus Kids)

III miejsce – Hanna Kalinowska ( Przedszkole Red Bus Kids)

 

Opracowały: Iwona Olesiuk Szkopek i Agnieszka Rola.

W galerii poniżej widzimy troje dzieci wnoszące sztandar. Chłopiec trzyma biało - czerwoną flagę. Dzieci ubrane są w ludowe stroje, mają przełożone przez ramię białe i czerwone szarfy. Kolejne zdjęcia to dzieci sześcioletnie, tańczące Poloneza. Dziewczynki przebrane są w kolorowe, długie suknie, chłopcy w białe koszule i ciemne spodnie. Kolejne fotografie to dzieci występujące na tle dekoracji. Konkursowe prace plastyczne wiszą na niebieskim tle. Dopełnieniem dekoracji jest napis Święto Konstytucji 3 Maja II Międzyprzedszkolny patriotyczny konkurs plastyczny „Polskie Symbole Narodowe Oczami Dziecka”. W dalszej części galerii widzimy tańczące w parach i kółeczkach dzieci. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci pozujące z wychowawcami grup.