Dzieci siedzą w kole na dywanie, w środku koła leży wiatrak matematyczny.Matematyka jest matką wszystkich nauk. Dla jednych łatwa, miła i przyjemna, dla innych sprawiająca niemały kłopot.

Skowronki, aby uprzyjemnić sobie przyswajanie matematycznej wiedzy, uczą się przez zabawę. Piosenki, wiersze, zabawy ruchowe, to tylko niektóre formy poznawania podstaw matematyki.

 

Opracowały Iwona Olesiuk Szkopek, Mariola Samsonowicz

Opis zdjęć:

Zdjęcia poniżej przedstawiają dzieci i nauczycielkę, bawiących się przy użyciu wiatraka matematycznego. Na dywanie, w małych grupach, dzieci układają sudoku, na którym widnieją cyfry i kształty. W zabawie ruchowej do muzyki, dzieci dotykają dywanu częściami ciała przedstawionymi na kartce. Liczą elementy na obrazku i przypasowują odpowiednią cyfrę lub liczbę. Ćwiczą obie półkule z wykorzystaniem chusteczek higienicznych. Ćwiczą poprawną kolejność przeliczania elementów.