Dzieci stoją w szeregu przy schodach przedszkolnego tarasu, na nadgarstkach mają kolorowe motyle. W tle dekoracja z napisem: „Festyn Rodzinny”.Dnia 24 maja, w przeddzień Dnia Matki na naszym przedszkolnym placu zabaw odbył się kolejny już „Piknik Rodzinny – Mama, Tata i Ja”. Był on okazją do wspólnego świętowania Dnia Matki i Dnia Ojca.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Ruszuk, która serdecznie przywitała wszystkich obecnych. Po przywitaniu gości, pani dyrektor wręczyła podziękowania dla najaktywniejszych rodziców w roku 2023/2024. Następnie ze sceny popłynęły podziękowania dla sponsorów pikniku: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce przy Urzędzie Miasta Hajnówka, Karmel Hajnówka Marta Dąbrowska- Sowa, Ren Food Service & Logistics, Piekarnia Emma Borowik, Mango Mirosław Popow Dzięki sponsorom piknik był bogaty w atrakcje dla dzieci i ich rodziców. Za co serdecznie dziękujemy. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne dzieci. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Kolebka” z przedstawieniem pt. „„Mucha Piajucha”. Następnie wystąpiły dzieci z każdej grupy prezentując wiersze, piosenki i tańce dla mamy i taty z okazji ich święta. Dumni rodzice oklaskiwali każdy występ, a dzieci po występach wręczały swoim rodzicom własnoręcznie zrobione upominki. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę. Aby umilić rodzicom i dzieciom wspólne spędzenie czasu przygotowano wiele atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, kolorowe balony, bańki mydlane. W trakcie zabawy można było posilić się domowymi ciastami, ciastkami, owocami, bigosem i pyszną lemoniadą. Oprócz tego na dzieci i ich rodziców czekały popcorn, wata cukrowa i lody, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Pogoda dopisywała i humory również. Z głośników leciała muzyka, która zachęcała do tańca w bańkach. Na pamiątkę każda rodzina mogła zrobić sobie zdjęcie w kolorowej rodzinnej fotobudce. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizacyjnie imprezę oraz jej uczestnikom za liczny udział i wspólną zabawę. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

 

Opracowała: Ewelina Trusiak, Iwona Oleksiuk Szkopek, Agnieszka Rola

Na zdjęciach widzimy przemawiającą panią dyrektor, która stoi na granatowym tle z napisem „Festyn Rodzinny”. Po obu stronach granatowej ścianki stoją brzózki. Na kolejnych zdjęciach widnieją dzieci z zespołu „Kolebka” ubrane w kolorowe stroje prezentujące swoje przedstawienie oraz dzieci z każdej grupy śpiewające i tańczące dla swoich rodziców. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się na przedszkolnym placu zabaw. Przedszkolaki biorą udział w zabawach, łapią bańki, robią tatuaże, malują swoje twarze, bawią się kolorowymi balonami, robią sobie zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem w rodzinnej fotobudce.