Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu – święto u Wróbelków.Pod takim hasłem odbył się w tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu w grupie Wróbelków.


20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.
Wróbelki odbyły tego dnia wirtualną podróż po Jemenie i obejrzały prezentację przygotowaną przez Unicef oraz prezentację multimedialną o prawach dziecka. Przedszkolaki podczas zabaw z chustą animacyjną oraz zabaw muzycznych z papierowymi bum bum rurkami odkrywały znaczenie i ważność swoich praw. Wspólnie wykonały pracę plastyczną odbijając swoje dłonie na arkuszu brystolu. Tego dnia zgodnie z zasadą Unicefu obowiązywał kolor niebieski.

 

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia na których chłopcy i dziewczynki bawią się z chustą animacyjną, dzieci grają na rolkach od ręczników papierowych. Dzieci trzymają w dłoniach kolorowe ilustracje. Wszyscy ubrani są w ubrania koloru niebieskiego. Ostatnie zdjęcie prezentuje niebieskie odbicia dłoni dzieci na arkuszu niebieskiego brystolu.