Na zdjęciu dwoje dzieci siedzi przy stole w przedszkolnej sali. W rękach trzymają kuchenne wałki, wałkują ciasto na pierniczki.

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Również dzieci z grupy Sikorki rozpoczęły przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Choinka już ubrana, więc przyszedł czas na pieczenie pierniczków. Podczas zajęć dzieci poznały proces powstawania oraz produkty potrzebne do ich upieczenia. Następnie wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki przy użyciu foremek. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek trafiły do przedszkolnej kuchni. Kolejnym etapem było dekorowanie lukrem i słodką posypką.

A. Jurczuk

Opis galerii

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające czteroletnie dzieci wykonujące pierniczki. Na fotografiach przedszkolaki wałkują ciasto i wykrawają je foremkami o różnych kształtach. Na kolejnych dekorują gotowe ciasteczka kolorową posypką.