Zdjęcie przestawia pięcioro dzieci, które malują herb Polski biało-czerwonymi farbami. Jest on zrobiony z masy solnej. Dzieci, które są na zdjęciu to zuchy, które należą do 30 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty”.„Zuchy” podczas pierwszego półrocza poznały trzy pierwsze Prawa Zucha:


1. Zuch kocha Boga i Polskę
2. Zuch jest dzielny
3. Zuch mówi prawdę

 

Podczas zbiórek zuchowych uczyliśmy się musztry, wspólnie śpiewaliśmy piosenki, doskonaliliśmy nazewnictwo ubioru harcerzy. W listopadzie poznaliśmy piosenki patriotyczne, wykonywaliśmy herby z masy solnej. Natomiast w grudniu Gromada Zuchowa wzięła udział w akcji „Razem na Święta”, wspólnie zdobiliśmy pierniki, które trafiły do mieszkańców Domu Pomocy „Samarytanin” w Hajnówce. Miejmy nadzieję, że wiosną będzie więcej zajęć w terenie.

Drużynowa Monika

Zdjęcia przedstawiają dzieci, które należą do 30 Gromady Zuchowej o nazwie „Leśne Skrzaty. Zuchy wykonują herby z masy solnej, oraz malują je farbami w kolorach biało-czerwonych. Dzieci przyłączyły się do akcji pomocy dziadkom z domu opieki „Samarytanin” w Hajnówce i dekorowały pierniczki za pomocą białego lukru. Spróbowały tych wypieków. Zuchy przy okazji miały możliwość zmierzyć czapkę drużynowej gromady, co spowodowało dużo uśmiechu na ich twarzach.