Na środku sali w kole siedzi czworo dzieci. Pośrodku leży drewniana, kolorowa, pizza oraz przyrządy do krojenia pizzy.Dnia 9 lutego obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Ze względu na to, że Sówki uwielbiają pizze, tego dnia postanowiliśmy poświęcić jej nasze zabawy.

Dzieci zaczęły od rozmowy na temat pizz, które lubią. Następnie liczyły kawałki i ciasta oraz składniki. Doskonaliły przeliczanie i klasyfikowanie. Kolejnym etapem były zajęcia ruchowe, Sówki miały donieść pizzę z miejsca do miejsca slalomem. Następnie wykonały własną pizzę z papieru, każdy nazwał swoje danie, oraz dobrał takie składniki, które mu najbardziej smakują.

 

Monika Stepaniuk

Na zdjęciach poniżej widać gromadę dzieci siedzącą w kole. Pośrodku nich leży drewniana zabawka w kształcie pizzy. Dzieci biorą po kawałku i liczą jakie składniki leżą na pizzy. Są na niej pieczarki, pomidory, papryka, szynka i ser. Dzieci dobierają odpowiednią cyfrę do pizzy. Cyfra 3 lub 4. Dzieci idą po wyznaczonej linii ze sznurka, slalomem. Mają za zadanie w jednej ręce nieść pizzę do celu. Dzieci przy stolikach kolorują swoje pizze, naklejają na swoje ciasto różne składniki między innymi ser, paprykę, szynkę.