Na zdjęciu siedzą dzieci w kółki. Przed nimi leżą rozłożone różnego rodzaju odpady.W lutym dzieci na zajęciach poznawały, czym jest segregacja oraz jak bardzo jest ona ważna dla środowiska. Tajemnice segregacji najlepiej jest poznawać na prawdziwych śmieciach, dlatego na potrzebę zajęć zgromadziliśmy ich tak wiele. Tylko szklane rzeczy zastąpione były ilustracjami. Różnorodność materiałów i faktur zainteresowała dzieci. Wróbelki bardzo chętnie dotykały, poznawały i uczyły się rozpoznawać plastik, szkło i papier.
Po drugim śniadaniu w grupie znalazły się nowe śmieci, które trzeba było wyrzucić do nowego symbolicznego kosza. Dzieci wykonywały pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Przygotowała: Amelia Androsiuk

W galerii znajdują się zdjęcia dzieci siedzących na podłodze, w kole.
W środku koła, na rozłożonym materiale znajdują się śmieci oraz ilustracje szklanych odpadów. Na kolejnych zdjęciach dzieci segregują śmieci kładąc wybrany śmieć do jednego z trzech koszy wyciętych z różnych, kolorowych papierów. Na kolejnych zdjęciach, dzieci wyrzucają, po drugim śniadaniu, odpadki biodegradowalne po bananach do symbolicznego, papierowego kosza. Dzieci siedzą przy stolikach i wykonują pracę plastyczną, której efekty prezentowane są na ostatnich zdjęciach.