Na zdjeciu znajduje się dekoracja z dinozurami.Z okazji Dnia Dinozaura z pomocą wyobraźni i magii dekoracji, grupa Wróbelków znalazła się w niezwykłym świecie prehistorycznych gadów.


Dzieci, przebrane w dinozaurowe czapeczki rozpoczęły zabawę i naukę na stworzonej ścieżce edukacyjnej z kącikami tematycznymi.
Pierwszy kącik obrazujący scenerię prehistorycznej natury poruszał wyobraźnię i potrzebę poznawania. Rekwizyty w postaci jajeczek pobudziły w dzieciach chęć do zabawy i stymulowały zmysł dotyku. Wróbelki z prawdziwą euforią odkrywały niespodzianki zamknięte w jajkach.
Grupa tańczyła na obwodzie koła do piosenek, których bohaterami były oczywiście dinozaury.
W drugim kąciku, na dzieci czekały wizerunki dinozaurów i ich figurki. Dopasowywanie figurek do ilustracji umożliwiało im poznanie nazw prehistorycznych gadów.
Dinozaury dają wspaniałą okazję do poznania tajemnic matematyki. Dzieci przyporządkowywały cyfry do liczby dinozaurów na obrazku. Ozdabiały spinaczami szablony dinozaurów, zgodnie z liczbą oczek na rzuconej kostce.
Uzupełnieniem i podsumowaniem zajęć była sesja fotograficzna z dinozaurem.
Nastrój zajęć pozostał z dziećmi do końca dnia. Wróbelki wyfrunęły do domu w dinozaurowych czapeczkach.

 

Przygotowała: Amelia Androsiuk

W galerii znajdują się zdjęcia kącików tematycznych oraz dzieci bawiących się i tańczących po obwodzie koła z plastikowymi jajkami. Na kolejnych zdjęciach dzieci mają założone na głowy czapeczki dinozaurów i wykonują ruchy do treści piosenki. Dzieci siedzą w kole na podłodze i wykonują zadania z dopasowaniem cyfr. Otwierają plastikowe jajka i dopasowują do ilustracji ukryte w środku figurki dinozaurów. Rzucają kostkami i przypinają na szablony dinozaurów spinacze. Na zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i kolorują dinozaura. Następnie, w szeregu przekazują sobie plastikowe jajko. Na tle kącika tematycznego dzieci za makietą dinozaura pozują do zdjęcia.