Zdjęcie grupowe. Wróbelki pozują do zdjęcia, w rekach trzymają kolorowe litery, układające się w napis „Dzień Ziemi”.22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy szczególnie pomyśleć o naszej planecie, o tym jak ją chronić by była piękna, czysta i zdrowa.

 

Z okazji tego święta w grupie Wróbelków odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony ludzi. Troskę o Ziemię i jakość życia na niej rozwijamy w przedszkolu już od najmłodszych lat. Wróbelki postanowiły ofiarować prezent Ziemi w dniu jej święta i posadziły coś zielonego na przedszkolnym parapecie. W sali zagościły doniczki z posadzoną cebulką, posianym owsem, rzeżuchą oraz papryką i aksamitkami. Przedszkolaki chętnie przejęły rolę ogrodników i pracowały z zaangażowaniem. W dowód uznania za solidną pracę otrzymały medale Przyjaciół Przyrody. Przed nimi teraz ciekawe obserwacje przyrodnicze.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których zgromadzone przy stoliku dzieci wsadzają cebulę do doniczek z ziemią, sieją owies i podlewają cebulę, rzeżuchę, owies i paprykę. Dzieci są przejęte i bardzo zaangażowane w pracę. Na kolejnym zdjęciu dzieci trzymając w dłoniach poszczególne litery napisu Dzień Ziemi i pozują do zdjęcia grupowego.