Dzieci z grupy Jaskółki pozują do zdjęcia. Ubrane są w narodowe barwy, w rekach trzymają polskie flagi.Jak co roku wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami obchodziły uroczyście majowe święta patriotyczne. W tym roku postanowiliśmy świętować nieco inaczej – śpiewająco!

W ramach obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Święta Flagi i jubileuszu 70- lecia nadania Praw Miejskich Hajnówki odbył się przedszkolny przegląd piosenki regionalnej i patriotycznej. Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa regionalnego.

 

W przedszkolu tego dnia królowała biel i czerwień, a w każdej sali słychać było Mazurka Dąbrowskiego. Każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie a wszystkich wystąpień wysłuchała pani dyrektor Joanna Ruszuk.

Najmłodsze przedszkolaki z grupy Wróbelki zaśpiewały fragment piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz zatańczyły taniec "Dwóm tańczyć się zachciało".

Sikorki zatańczyły skocznie do ludowej piosenki pt. "W moim ogródeczku”.

Jaskółki wykonały piosenkę "Kto ty jesteś?" oraz "Symbole Polski". Wyrecytowały też wiersz "Moja ojczyzna".

Skowronki zaprezentowały piosenkę "Polska to jest piękny kraj" oraz zadeklamowały wiersze "Polska nasz dom” i ,,Barwy ojczyste”. Dzieci z białoruskiego koła regionalnego "Kolebka” wykonały piosenkę "Na Welikdeń".

Starszaki Sówki zaśpiewały dwie pieśni patriotyczne "Przybyli ułani pod okienko” oraz "Rozkwitały pąki białych róż".

To była ważna i ciekawa lekcja patriotyzmu dla wszystkich przedszkolaków. Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów i dziękujemy za zaangażowanie.

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki z poszczególnych grup celebrują majowe święta narodowe. Dzieci śpiewają piosenki, recytują wiersze oraz tańczą. Ubrane są w odświętne, biało czerwone stroje.