Przedszkolna wystawa plastyczno - techniczna.5 maja w szatni naszego przedszkola została otwarta wystawa plastyczno –techniczna o charakterze proekologicznym z okazji Dnia Ziemi i obchodów 70-lecia nadania praw miejskich Hajnówki.

 

Wystawa skierowana była do dzieci i rodziców z naszej placówki. Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy na temat recyklingu przez kształtowanie aktywnych ekologicznie postaw związanych z segregowaniem odpadów i ochroną środowiska naturalnego w Hajnówce wśród dzieci, ich rodzin i społeczności lokalnej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastyczno – technicznych.

W wystawie wzięły udział dzieci z rodzicami oraz ze swoimi wychowawczyniami. W efekcie powstało trzydzieści kilka prac indywidualnych i grupowych a przedszkolna szatnia zamieniła się w Centrum Wyobraźni i Twórczości. Pomysłowe i kolorowe prace przykuwały uwagę całej społeczności przedszkolnej.

Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali podziękowania i słodki upominek. Gratulujemy wszystkim pomysłów, dziękujemy dzieciom i rodzicom za kreatywność i zaangażowanie. Paniom dziękujemy za rozwijanie wśród dzieci ekologicznych postaw.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia prac wykonanych z odpadów, przedmiotów nadających się do recyklingu. U góry widnieje napis z tytułem wystawy HAJNÓWKĘ KOCHAMY, WIĘC JĄ POSPRZĄTAMY. Kolejne zdjęcia przedstawiają uczestników wystawy, czyli dzieci. Przedszkolaki trzymają w dłoniach podziękowania. Dwa przedostatnie zdjęcia przedstawiają grupę Skowronków wraz ze swoimi paniami. Na ostatnim zdjęciu swoje prace prezentują dzieci z grupy badawczej MALI ODKRYWCY.