Zdjęcie grupowe dzieci1 czerwca, dzieci z grupy Wróbelków obchodziły niezwykle ważny dla nich dzień - Dzień Dziecka. Z tej okazji na dzieci czekało wiele zabaw i atrakcji, zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu.

 

Świętowanie rozpoczęliśmy od zabaw z uwielbianą przez dzieci kolorową chustą animacyjną. Chustą bawiliśmy się na najróżniejsze sposoby. Na początku wprawialiśmy ją w ruch, trzęsąc, falując, machając, składając i rozkładając. Dalej dzieci bawiły się na niej, aż w końcu znalazły świetną zabawę pod nią. Aby zabawy, sprawiały jeszcze większą radość Wróbelkom, pojawiły się kolorowe balony. Dzieci pląsały z nimi do rytmu muzyki oraz wymyślały własne sposoby zabawy.

Niezwykle wyczekiwaną przez dzieci atrakcją dnia, była wata cukrowa przygotowana przez mamę jednego z naszych Wróbelków. Dzieci mogły pochwalić się, jak ładnie i cierpliwie potrafią czekać na swoją kolej do otrzymania deseru, czyli świeżo przygotowywanej waty cukrowej.

Dzieci, po degustacji, ładnie podziękowały za otrzymane porcje waty cukrowej.

Z uzupełnioną energią, przedszkolaki przystąpiły do dalszych zabaw na placu przedszkolnym.

To był szczególny dzień dla Wróbelków. Na słodkich od waty cukrowej buziach nieustannie malował się uśmiech - symbol zadowolenia i szczęścia.

Na zakończenie zajęć, w sali przedszkolnej, dzieci otrzymały kolorowe medale na pamiątkę tego dnia.

Przygotowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci bawiące się w przedszkolnej sali. Dzieci stoją w kole i trzymają w rękach kolorową, okrągłą chustę. Dzieci podnoszą ją i opuszczają tworząc fale na powierzchni chusty. Na kolejnych zdjęciach kilkoro dzieci siedzi pod chustą. Kolejne zdjęcia pokazują dzieci stojące w kole i trzymające się za ręce. Tworzą naprzemiennie duże i małe koło. Dzieci na innych zdjęciach bawią się różnokolorowymi balonami. Grupowe zdjęcie dzieci stojących na tle z napisem Dzień Dziecka wszystkiego najlepszego jest ostatnim zdjęciem wykonanym w sali. Na zdjęciach z podwórka widać mamę jednego z dzieci, która przygotowuje watę cukrową w specjalnej maszynie. Dzieci są ustawione w kolejkę i czekają na swoja watę. Na innych zdjęciach widać dzieci jedzące watę na placu zabaw, siedząc na ławeczkach lub stojących w grupkach koleżeńskich. Dzieci jedzą watę razem z wychowawczynią oraz pozują do zdjęcia razem z mamą jednego z wychowanków. Na ostatnich zdjęciach widać dzieci bawiące się na placu zabaw.