Dzieci z rodzicami siedzą na krzesełkach przy stolikach. Nietktóre dzieci trzymają w dłoniach balonik.28 czerwca w naszym przedszkolu, odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przyjętych dzieci. Pani Dyrektor - Joanna Ruszuk razem z wychowawcami, przywitała wszystkich gości, czyli dzieci oraz ich mamy.

Po krótkim wstępie, rozpoczęły się oczekiwane przez najmłodszych zabawy. Na początku przywitaliśmy się piosenką, następnie przeszliśmy do muzyczno - ruchowych zabaw grupowych, przy których znakomicie bawiły się dzieci oraz mamy. Po zabawach w kole, przyszłe przedszkolaczki z pomocą swoich mam przyklejały do baloników, wycięte z papieru samoprzylepnego, różnokolorowe elementy twarzy. Wykonane balonikowe buzie wywołały radość dzieci, tym większą, że mali artyści mogli zabrać swoje gotowe prace do domu. W końcu przyszedł czas na opuszczenie sali, po to, aby rozpocząć poznawanie całego naszego przedszkola. Pani Dyrektor, przy pomocy wycieczkowego węża, oprowadziła wszystkich po salach przedszkolnych. Naszą wycieczkę po budynku, zakończyliśmy na przedszkolnym placu zabaw, najpierw tym dużym, a potem małym. Pierwszy pobyt w przedszkolu zwieńczony został słodkim poczęstunkiem i zabawą na świeżym powietrzu. Dzieci były radosne i uśmiechnięte, tak jak ich mamy. Czekamy z niecierpliwością na nasze kolejne spotkanie!

 

Opracowały: Amelia Androsiuk

Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach widać dzieci i ich mamy, które siedzą na krzesełkach ustawionych w kole, na środku sali. Wszyscy patrzą w kierunku nauczycieli i przemawiającej Pani Dyrektor. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci, mamy oraz nauczycieli bawiących się w kole. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci i mamy siedzące przy stolikach i przyklejające kolorowe elementy buzi do baloników. Seria kolejnych zdjęć, ukazuje dzieci trzymające długiego, wycieczkowego węża i idące, wraz z mamami, za Panią Dyrektor po kolejnych salach przedszkolnych. Dalsze zdjęcia ukazują zebranych, którzy wychodzą na podwórko i przedszkolny plac zabaw. Ostatnie fotografie pokazują dzieci bawiące się na placu zabaw.