Żubr Pompik oraz żubrzyca Polinka na plakatach stworzonych przez grupę Sikorki.W naszym przedszkolu zainicjowaliśmy akcję wśród dzieci promującą książki z serii Żubr Pompik, autorstwa Tomasza Samojlika – biologa, pisarza, rysownika, Hajnowianina, popularyzatora wiedzy o przyrodzie.

Książeczki opowiadają o życiu małego żubra i jego rodzinki, którzy zamieszkują Puszczę Białowieską. Ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy Pompik szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Równie szybko zjednuje sobie czytelników w naszym przedszkolu. Przedszkolaki uwielbiają Pompika i są ciekawe przygód z jego udziałem. Z niecierpliwością czekają na kolejne tajemnicze opowieści o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

 

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk, Aneta Jurczuk, Monika Stepaniuk

Zdjęcia w galerii poniżej przedstawiają dzieci z grupy Wróbelków, które z zainteresowaniem przeglądają książki o Żubrze Pompiku oraz dzieci z grupy Sikorki, które rysują i kolorują plakat z Żubrem Pompikiem i Polinką. Zdjęcia ukazują również wystawę prac plastycznych w wykonaniu grupy najstarszej - Sówek.