Powitanie jesieni w grupie WróbelkówDzieci z grupy Wróbelków powitały nową porę roku.

 

Z tej okazji wszyscy członkowie grupy ubrali się w kolory jesieni. W naszej sali powstał kącik z darami jesieni przyniesionymi przez dzieci. Wróbelki chętnie je oglądały, dotykały i nazywały. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy tematyczne. Zamienialiśmy się w wiewiórki szukające swoich dziupli, szukaliśmy par kasztanów i żołędzi pod postacią obrazków naklejonych na ubranko, wprawialiśmy w ruch, swoim oddechem, liście zawieszone na nitce, bawiliśmy się w odszukiwanie odpowiednich obrazków, o których informowała nas piosenka. Wróbelki podczas chwili odpoczynku od zabaw mogły pochwalić się wiedzą o owocach i warzywach zbieranych jesienią. Dzieci losowały obrazek i go nazywały, a następnie obmyślały, gdzie rośnie dany owoc lub warzywo. Mieliśmy sporo zabawy z przyporządkowaniem wszystkich ilustracji odpowiednio do sadu, ogrodu i lasu. Na zakończenie daliśmy upust naszej energii podczas jesiennego tańca z kolorowymi pomponikami.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciu widać stworzony kącik tematyczny, na którym znajdują się koszyki z kasztanami, jarzębiną, żołędziami, szyszkami oraz pojemniki z liśćmi. W tle widać przypięte do rozwieszonego materiału kolorowe liście i plakat z przedstawieniem pani Jesieni. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci, które bawią się w różne zabawy takie jak: wchodzenie do okręgów zrobionych z szarf gimnastycznych, odnajdywanie dzieci z takim samym znaczkiem kasztana lub żołędzia przyklejonego do ubranka. Na innych zdjęciach dzieci siedzą na podłodze. Trzymają papierowy liść zawieszony na nitce i dmuchają na niego. Na kolejnych widać dzieci, które chodzą pomiędzy rozłożonymi na podłodze ilustracjami darów jesieni. Inne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na podłodze i klasyfikujące obrazy owoców i warzyw do ilustracji ogrodu, sadu i lasu. Ostatnie zdjęcia pokazują dzieci tańczące wraz z kolorowymi pomponami oraz całą grupę siedzącą przed stworzonym kącikiem tematycznym.