Wizyta Policjantów w grupie WróbelkówNasza grupa miała przyjemność spotkać się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Pani Policjantka oraz Pan Policjant rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego pobytu na placu przedszkolnym.

Wspólnie ustaliliśmy, że bezpiecznie jest wtedy, kiedy odprowadzają nas i zabierają rodzice i dziadkowie. Następnie, policjanci przypomnieli, że w samochodzie również trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie, gdy dzieci jeżdżą w fotelikach samochodowych i wychodzą z samochodu po otwarciu drzwi przez mamę lub tatę. Bardzo ważnym punktem naszego spotkania z Policjantami był krótki spacer na pobliskie przejście dla pieszych. To tam dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzi się przez ulicę. W drodze powrotnej, dzięki Policjantom, zwracaliśmy większą uwagę na znaki stojące przy drodze. Było to niezwykłe spotkanie. Z bliska mogliśmy zobaczyć prawdziwych policjantów. Przyjrzeć się mundurowi oraz dowiedzieć się, że nie wszyscy policjanci noszą mundur podczas pracy. Duże wrażenie wywarło na dzieciach zobaczenie z bliska radiowozu. Uczyć się o bezpieczeństwie najfajniej jest wtedy, gdy opowiadają o nim Policjanci, którzy pilnują przestrzegania tych zasad.

 

Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce za lekcje bezpieczeństwa.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci i policjantów, którzy rozmawiają na przedszkolnym placu zabaw. Na następnych zdjęciach dzieci stoją przed furtką do przedszkola. Inne, pokazują ustawione dzieci w pary i idące po przejściu dla pieszych w towarzystwie policjantów.