Grupa dzieci stoi przed budynkiem straży pożarnej w mieście Hajnówka.Dnia 24 września dzieci z grupy Sówki wybrały się na wycieczkę do straży pożarnej.

 

Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

Monika Stepaniuk

Zdjęcia przedstawiają wizytę dzieci w budynku straży pożarnej. Dzieci oprowadza po budynku strażak. Dzieci patrzą na prezentację multimedialną. Strażak opowiada o pracy w straży pożarnej. Strażak pokazuje ważne znaki w przedszkolu, np. znak ewakuacji. Strażak pokazuje dzieciom jak wygląda miejsce, gdzie odbierane są telefony alarmowe. Dzieci stoją przy wozie strażackim.