Gromadka dzieci siedzi na podłodze, za nimi obrazek dyni z podpisem: królowa jesieni. Pod koniec września w grupie Sówki zagościł temat o jesiennych warzywach - w szczególności rozmawialiśmy o DYNI.

W ten dzień w naszej grupie królował kolor pomarańczowy. Na dzieci czekało wiele atrakcji: dyniowe zabawy, zajęcia florystyczne, zajęcia kulinarne(drylowanie dyni). Dzieci poznały cyfrę 1, uczyły się mierzyć i porównywać ciężkość dyni. Szukały również w sali gdzie się ukryły małe dynie oraz wyrazy, które dzieliły na sylaby.

 

Monika Stepaniuk

Zdjęcia przedstawiają organizację Dnia Dyni w grupie Sówki. Dzieci ważą w rękach dynie różnej wielkości, sprawdzają która jest najcięższa, a która lekka. Za pomocą centymetra krawieckiego mierzą objętość i wysokość dyń. Dzieci następnie szukają w sali małych obrazków z dyniami. W parach dzielą wyrazy na kartonikach na sylaby. Następnie w parach wybierają z dyni pestki.