Grupa dzieci siedzi na dywanie i na krzesłach w oddziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.27 października pięciolatki z grupy Jaskółki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.

Zostały zapoznane z odziałem dziecięcym i jego księgozbiorem. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o korzyściach płynących z czytania książek a także zapoznały z zasadami wypożyczania i obchodzenia się z książką. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały również teatrzyk Kamishibai pod tytułem „Brzydkie Kaczątko”. Kamishibai jest to teatr wywodzący się z Japonii, wykorzystujący barwne ilustracje do opowiedzenia rożnych historii.

 

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające wizytę pięciolatków w bibliotece. Dzieci siedzą na dywanie i krzesłach, słuchają bajki. Bibliotekarka ma na stoliku teatrzyk Kamisihibai. Dzieci przemieszczają się między regałami z książkami.