Dzieci z dużym czerwonym balonem. Podczas świętowania walentynek w grupie Sówek dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym.

 

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne. Pozowały z kim chciały do zdjęć trzymając w ręce symbol miłości- serce. Dokonały również segregacji serc względem wielkości. Śpiewały także ich ulubioną piosenkę „Ktoś mnie pokochał”.

Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

p. Monika

Na zdjęciach poniżej dzieci są przebrane w kolory czerwone ze względu na to iż jest to kolor miłości. W sali wykonane są dekoracje z serc, które wiszą na sznureczkach z kolorowymi sercami. Dzieci trzymają balon w kształcie serca. Dzieci dobierają połówki serc w pary aby finalnie wyszło serce. Segregują serca ze względu na kolor. Dzieci szeregują serca od największego do najmniejszego. Dzieci trzymają w dłoniach instrumenty: grzechotki, cymbałki, flet, tamburyn tworząc orkiestrę i śpiewając przy tym piosenkę „Ktoś mnie pokochał, świat nagle zawirował, bo”. Jedna z dziewczynek przyniosła dzieciom zrobione własnoręcznie kolorowe laurki i rozdała dzieciom. Dzieci miały na twarzach uśmiech i narysowane serca na policzkach czerwoną kredką.