dzieci stojące na kładceWiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Dzieci z Przedszkola nr 1 w Hajnówce postanowiły poszukać jej oznak i w tym celu wybraliśmy się na Ścieżkę Przyrodniczo-Dydaktyczną Judzianka w naszym mieście.

 

Na miejscu przedszkolaki powitał przedstawiciel Nadleśnictwa Hajnówka, pani Agnieszka Ginszt. Pani leśnik w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie, podczas gdy jedna pora roku, zima, ustępuje miejsca ciepłej, pachnącej wiośnie. Na ścieżce znajduje się kilka tablic informacyjnych. Podczas przystanku przy każdej z nich poznaliśmy różne rodzaje lasów. Pani przewodnik zdradziła nam w jaki sposób możemy odróżniać od siebie gatunki drzew. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób przyroda radzi sobie z rozmnażaniem roślin. W trakcie spaceru po kładce przyrody mogliśmy również obserwować dzięcioła w jego naturalnym środowisku. Pani leśnik przekazała nam bardzo wiele cennych informacji, udzielała odpowiedzi, zadawała pytania. Ku ogromnej uciesze wszystkich okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na temat otaczającego je środowiska. W ramach podziękowań wręczyliśmy pani Agnieszce Ginszt własnoręcznie wykonane laurki. Na pamiątkę wycieczki w tak urzekające miejsce zrobiliśmy zdjęcia grupowe.

W galerii poniżej widzimy grupy spacerujące po drewnianej kładce. Dzieciom towarzyszy pani leśnik oraz opiekunowie grup. Tłem każdego zdjęcia są wciąż czekające na wiosenne przebudzenie drzewa i krzewy. Na fotografiach możemy też zobaczyć grupy pozujące na tle tablic informacyjnych oraz dzieci wręczające pani leśnik laurki z podziękowaniami.