Grupa dzieci ubrana na niebiesko.2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

 

1 kwietnia dzieci w grupie Sówek zapoznały się z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Cieszymy się, że w naszej grupie jest chłopiec ze Spektrum Autyzmu, dzięki temu dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Charakterystycznym motywem obchodzonego dnia był kolor niebieski. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem doświadczając różnymi zmysłami.

Monika Stepaniuk

Zdjęcia przedstawiają organizację dnia świadomości autyzmu. Przedszkolaki ubrane są w niebieski kolor. Jest to symbol Autyzmu. Poznają pięć zmysłów i doświadczają każdego z nich. Dzieci przeplatają bransoletki. Z zawiązanymi oczami smakują różne smaki oraz wąchają zapachy. W balonach w kolorze niebieskim są rożne faktury- kasze, mąka, cukier, płatki owsiane. Dzieci zgadują co w danym balonie jest i dobierają odpowiednie napisy.