Nauczycielka jako rybak z bajki.

1 kwietnia, i to nie żart, w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce, po raz pierwszy w role aktorów wcieliły się nauczycielki grup „Sikorek” i „Wróbelków”.

 

Przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” połączyło przeżycia artystyczne przedszkolaków z celem charytatywnym. Zebrane za bilety fundusze zostały przekazane na rzecz dzieci uchodźców z walczącej o wolność Ukrainy.

 

Nie żądaj zbyt wiele, bo możesz stracić, to co już masz. Chciwość nie popłaca, a kto ciągle myśli o następnych zachciankach, nie umie się cieszyć z tego co posiada.” Te i jeszcze inne „złote myśli” mogły poznać dzieci podczas oglądania teatrzyku pt. „O rybaku i złotej rybce”.

Wystawiony w przedszkolu spektakl oparty został na dobrze wszystkim znanych przygodach biednego rybaka. Swój debiut teatralny na „małej scenie” miały przedszkolne nauczycielki. W postać rybaka wcieliła się pani Ela Omelianiuk., złotej rybki - pani Amelia Androsiuk , żonę rybaka zagrała pani Iwona Olesiuk-Szkopek. Pani Asia Górska służyła pomocą przy zmianie dekoracji. Aktorki spisały się wyśmienicie. Podczas przedstawienia dzieci z ogromnym zainteresowaniem, w skupieniu śledziły losy bohaterów. Po skończonym występie brawom nie było końca…

Opis zdjęć:

Na zdjęciach w poniższej galerii widzimy tło, a na nim domek, ogród, niebo i morze. Na scenie stoi łódka, a za nią morskie niebieskie fale. Na zdjęciach widzimy aktorów grających spektakl. Fotografie przedstawiają również dzieci siedzące na ławkach ustawionych w kilku rzędach. Po zakończonym przedstawieniu aktorzy kłaniają się swojej widowni.

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek, Elżbieta Omelianiuk