Sikorki z wizytą w Prawosławnym Domu Opieki Społecznej "Samarytanin”13 maja w ramach trwającej współpracy z Prawosławnym Domem Opieki Społecznej ,,Samarytanin” w Hajnówce przedszkolaki z grupy Sikorki udały się w odwiedziny do seniorów.

 

Czterolatki długo szykowały się na tę wizytę i nie mogły się doczekać aby zaprezentować swoje umiejętności przed tak sympatyczną i wdzięczną publicznością. Dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Dziewczynki Anastazja i Hania zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Wspólnie wystąpiliśmy z przedstawieniem ,,Wielkie porządki w małej norce” oraz zatańczyliśmy seniorom Grozika. Brawom nie było końca. Miłym akcentem dla dzieci był występ podopiecznych z domu opieki, którzy również zaśpiewali dzieciom piosenkę. Na pamiątkę tego wzruszającego spotkania Sikorki otrzymały kolorowe książeczki z ciekawymi zadaniami do wykonania w domu wspólnie z rodzicami.

To była nasza pierwsza wizyta w tym szczególnym miejscu , ale z całą pewnością nie ostatnia. Długo będziemy pamiętać tę wycieczkę. W dalszym ciągu będziemy uwrażliwiać nasze dzieci na potrzeby osób starszych, samotnych i schorowanych oraz uczyć je szacunku do drugiego człowieka.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk, Alla Suprun

Opis galerii:

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dzieci występują przed seniorami z Domu Opieki Społecznej. Na twarzach osób starszych widoczny jest uśmiech. Dzieci śpiewają piosenki , recytują wiersze oraz tańczą. Dzieci wspólnie z podopiecznymi pozują do zdjęcia. Przedszkolaki stoją przed budynkiem ośrodka ustawione parami i szykują się do drogi powrotnej.