Sikorki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce24 maja Sikorki odbyły swoją drugą wycieczkę do biblioteki. Po raz kolejny spotkaliśmy się z miłym przyjęciem pań bibliotekarek. Tym razem Panie Asia i Agnieszka zaprosiły nas do wysłuchania i obejrzenia niecodziennego teatrzyku pod nazwą Kamishibai.

 

Dzieci z zainteresowaniem i uwagą oglądały papierowy teatrzyk pt. "Brzydkie kaczątko" a następnie opowiedziały jego treść. Nie obeszło się bez podziękowania i wręczenia paniom laurki z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza i Dni Bibliotek. Jak na prawdziwych czytelników przystało Sikorki wróciły do przedszkola z kolejnymi wypożyczonymi książeczkami z serii "Przygody Fenka", które juz zdążyły poznać i bardzo przypadły im do gustu.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Galeria przedstawia zdjęcia dzieci w bibliotece. Dzieci siedzą na podłodze, na kolorowych podkładkach w kształcie koła i słuchają czytanej przez panią bibliotekarkę bajki. Z uwagą oglądają zmieniające się kartki w drewnianym pudełku. Chłopiec wręcza pani papierowa torebkę z laurką i podaje rękę. Wszystkie dzieci pozują do zdjęcia grupowego. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci stojące parami przed witryną biblioteki