Muzycy z białostockiej grupy Arte – Muza.W czwartek, 26 maja, nasze przedszkole wypełniło się piękną muzyką. Wszystko za sprawą występu muzyków grupy Arte- Muza, którzy przedstawili spektakl muzyczny pt.: Krasnoludkowe granie, czyli bajka o interpretacji.”

 

Bohaterowie tej opowieści, trzy krasnale, sprzeczają się o to, kto ładniej wykona pewien utwór. Każdy z nich przedstawia swoją interpretację melodii. W ten sposób dzieci dowiadują się co oznacza słowo „ interpretacja”. Muzycy w bardzo ciekawy, humorystyczny sposób wprowadzili dzieci w różne style muzyczne. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewając, śmiejąc się i tańcząc.

W galerii poniżej widzimy muzyków grupy Arte- Muza. Trzej panowie są przebrani w stroje krasnali. Grają na gitarze, perkusji i syntezatorze. Kolejną postacią na scenie jest przebrana za Królewnę Śnieżkę wokalistka zespołu . Dzieci siedzą w ławkach ustawionych w kilku rzędach.