Dzieci i dorośli pieka kiełbaski przy ognisku28 maja 2022 roku, w sobotę, dzięki gościnności Nadleśnictwa Hajnówka, odbył się Festyn Rodzinny z ogniskiem z udziałem całej społeczności Przedszkola nr 1.

Wychowankowie z pięciu grup razem ze swoimi rodzinami uczcili trzy wyjątkowe święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i zbliżający się Dzień Taty. Była to też wspaniała okazja do integracji środowiska przedszkolnego po długim okresie izolacji i obostrzeń związanych z pandemią. Wszyscy nie ukrywali radości z możliwości wspólnej zabawy w pięknym, zielonym, leśnym otoczeniu, przy śpiewie ptaków. Wychowankowie wszystkich grup zaprezentowali swoje umiejętności podczas występów przygotowanych od kilku tygodni w przedszkolu. Tańcem, wierszem i piosenką złożyli życzenia swoim mamom i tatusiom. Po części artystycznej nauczycielki zorganizowały dzieciom zawody sportowe na zielonej trawie, w wiosennej scenerii. Podczas wyścigów i zabaw zręcznościowych dzieci wykazały się sportowym zacięciem, energią, z uśmiechem pokonując kolejne konkurencje. W dalszej części festynu, wszyscy uczestnicy przy ognisku piekli i konsumowali kiełbaski, owoce i słodkości, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu.

 

Dziękujemy sponsorom: Nadleśnictwu Hajnówka, Firmie REN Food Service, Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce, Piekarni Emma-Borowik, Spółce EBM, Firmie Karmel za pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia, którego głównym celem było pokazanie dzieciom i rodzicom, jak miło można spędzać czas poza domem, na łonie przyrody, z dala od komputerów i telewizorów.

Jesteśmy wdzięczni pogodzie, że była dla nas łaskawa i obdarowała nas promieniami słońca mimo deszczowej aury.

Opracowała: Joanna Ruszuk