Grupa Wróbelki i Sikorki z rybką Lucjuszem podczas Festynu Ekologicznego.Dzień Dziecka – to dzień, na który każde dziecko czeka cały rok. 1 czerwca dorośli rozpieszczają dzieci, organizują niespodzianki oraz obdarowują prezentami.

Chcą aby ten dzień był dla nich wyjątkowy. Na przedszkolaki z naszego Przedszkola nr 1 również tego dnia czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Z Drohiczyna specjalnie dla nich przyjechało pięciu animatorów z „Animacje z Wartościami”, którzy przygotowali dzieciom nie lada atrakcje, tańce, zabawy, gry a nawet spotkanie z niezwykłym gościem, a to wszystko w ramach Festynu Ekologicznego z okazji Dnia Dziecka. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w grach sportowych takich jak tanecznym krokiem pod tyczką, skoki w workach, rzut do celu, bystre koło hula-hop. Starsze przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z grami team building (wieża DŹWIG, zwinny mazak, wyścig kolorowych kółek), które integrują i uczą współpracy w grupie. Śmiało można stwierdzić, że dzieci są zgrane i potrafią ze sobą współpracować. Największą radość w młodszych grupach natomiast sprawiły dzieciom tańce (pingwinek, tunak, kaczuchy), które przeplatały gry i zabawy. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z niezwykłym gościem rybą Lucjuszem, który przedstawił przedszkolakom jak ogromny jest problem zanieczyszczenia wód. Opowiedział również o swojej misji, która polega na zadbaniu o czystość rzek, jezior i sprzątaniu ich ze śmieci. Dzieci wspólnie z Lucjuszem nauczyły się ekologicznej rymowanki: "Pada deszczyk pada..". Lucjusz na zakończenie spotkania zadał dzieciom kilka ekologicznych pytań, z którymi poradziły sobie świetnie. W nagrodę każdy wyszedł z pamiątkowym gadżetem od ryby Lucjusza. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia. Uśmiechy dzieci, radość, śmiech było słychać w całym przedszkolu. Jest to dowód na to, że przedszkolakom bardzo podobał się czas, który spędziły z animatorami. Słowo „dziękujemy” padło z ust każdego dziecka. W Dzień Dziecka dzieci otrzymują prezenty, nie mogło być inaczej i w tym wypadku. Po skończonych wszystkich zabawach każdy otrzymał drobne upominki kredki, kolorowe lizaki oraz certyfikaty SUPER DZIECKA, ponieważ każde dziecko jest super i nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości.

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu. Dzieci biorą udział w różnych grach sportowych organizowanych przez animatorów. Skaczą w workach, rzucają do celu, przechodzą pod tyczką i przez hula-hop. Za pomocą wielkiego mazaka i sznurków próbują wykonać wspólny rysunek. Na innych fotografiach dzieci tańczą przy piosenkach. Na ostatnich zdjęciach siedzą przy stolikach, jedzą lody na patyku.