Przedszkolaki podczas uroczystości podniesienia flagi.

 

 

 

 

 

 

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

 

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

 

2 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Flagi. By uczcić to święto, dzieci z naszego przedszkola wybrały się przed Urząd Miasta Hajnówka, by tam uczestniczyć w uroczystościach podniesienia flagi państwowej. Wspólnie z przedstawicielami samorządów obserwowały moment wciągnięcia flagi na maszt, a następnie w postawie na baczność wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki oraz nauczycielki stoją przed Urzędem Miasta w Hajnówce podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi