dwie kobiety przemiawiają przed zebrana publicznością. W tle widać dekorację okolicznościową.W naszym przedszkolu dużą wagę przywiązujemy do rozwijania zamiłowania do czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Hajnówce oraz bierzemy udział w licznych akcjach czytelniczych.

 

Tym razem wspólnie z panią dyrektor Joanną Ruszuk, nauczycielką panią Anetą Jurczuk oraz przedszkolnym logopedą panią Grażyną Jałozą dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Grupa Sikorek i Jaskółek wysłuchały wierszy Juliana Tuwima "Abecadło”, "Lokomotywa”, "Ptasie radio” w wykonaniu pani Anety oraz "Najpiękniejszych Baśni Polskich”, które przeczytała dzieciom pani dyrektor. Starszym grupom Skowronkom i Sówkom książkę "Taniec żurawi” autorstwa Tomasza Samojlika przeczytała pani Grażyna Jałoza – przedszkolny logopeda. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wzięły udział w akcji a na pamiątkę tego spotkania z rąk pani dyrektor otrzymały kolorowanki i naklejki z Żubrem Pompikiem.

Akcję zorganizowała i przygotowała pani Elżbieta Omelianiuk.

Opis galerii:

Na zdjęciach dzieci siedzą na krzesełkach, ławeczkach i słuchają wierszy, bajek, opowiadań, które czytają im kolejno dyrektor , nauczycielka i logopeda z przedszkola. Na niebieskim tle widoczny jest napis Narodowe Czytanie. Na kolejnych zdjęciach pani dyrektor wręcza dzieciom kolorowanki i naklejki. Dzieci grupowo prezentują otrzymane prezenty.