Dzieci i leżące przed nimi jesienne dary natury.23 września dzieci z grupy „Wróbelki” powitały jesień i poznały pierwsze oznaki nowej pory roku.

 

Wysłuchały przepiękną piosenkę pt. „Idzie jesień”. A, że lubimy świętować uczciliśmy również Dzień Spadającego Liścia, który przypadł w tym samym dniu. Dzieci poznały barwy jesieni, segregowały liście według wielkości i koloru . Bawiły się w różne zabawy ruchowe z wykorzystaniem liści i chusty animacyjnej. Wykonywały zadania związane z darami jesieni. Z ogromnym entuzjazmem i zapałem zbierały i wrzucały do koszyczków kasztany, żołędzie, jarzębinę oraz piękne, kolorowe liście. Następnie wspólnie wykonały ogromne jesienne drzewo wykorzystując materiał przyrodniczy. W wykonanie pracy włożyły wiele serca i cierpliwości. Razem spędziliśmy bardzo miły dzień.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci siedzą przed tablicą i oglądają plansze edukacyjne o jesieni. Słuchają opowieści, wiersze i piosenki. Bawią się w kole z dziewczynką przebraną za „Jesień” oraz z chustą animacyjną. Zbierają do koszyków jesienne dary: kasztany, żołędzie, jarzębinę i kolorowe liście. Wspólnie wykonują pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo” z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego. Samodzielnie przyklejają listki na narysowane drzewo. Są bardzo zaangażowane.