Czerwone jabłko.Jesień większości z nas kojarzy się z owocami. Światowy Dzień Jabłka to doskonała okazja, aby poznać te dary jesieni. Dzieci z grupy „Wróbelki” wszechstronnie poszerzyły swoją wiedzę o jabłkach.

Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały ich kształt, zapach, kolor i smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również zaśpiewały wspólnie piosenkę o jabłku, zatańczyły taniec do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”. Wysłuchały utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek”. Była to również okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie ich wielkości, koloru, a tak że poznania zdrowych nawyków żywieniowych i przybliżenia zalet jabłek. W nagrodę dzieci degustowały przepyszne jabłuszka! Takie tematyczne dni zachęcają dzieci do sięgania po owce oraz promują zdrowy styl życia.

 

Opracowała Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci słuchają utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek” oraz wiadomości na temat walorów i zalet jabłek. Poszerzają swoją wiedzę na temat przetworów i potraw z jabłek. Tańczą przy muzyce. Wykonują zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie ich wielkości i koloru. Degustują smaczne dary jesieni - jabłka poznając zdrowy styl życia.