Aktor z kukiełkamiBajka o Kapryśnej Księżniczce” to pouczająca opowieść o tym, że lepiej być grzecznym niż kapryśnym.

Zmartwiony zachowaniem córki król oddaje ją na naukę dobrego, grzecznego zachowania do smoka Moherka. Smok więzi księżniczkę, ucząc ją dobrych manier. Mulinka liczy na to, że znajdzie się odważny rycerz aby ją uratować. Niestety, wszyscy znają księżniczkę z jej kapryśnego, złego zachowania i nie są zainteresowani jej bezpieczeństwem i wolnością. Dzieci wyniosły z przedstawienia lekcję, że złe zachowanie odpycha od nas otoczenie. Dzięki przyjaznemu nastawieniu do ludzi mamy wokół tylko miłe, życzliwe osoby.

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące na krzesłach i matach. Scenę stanowią stół i czarne kotary. Aktor gra kolorowymi kukiełkami.