Wycieczka do Nadleśnictwa Browsk w grupie Jaskółek i Skowronków27 września dzieci z grupy Jaskółek i Skowronków wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Browsk. Celem wyprawy była bezpośrednia obserwacja pięknej i różnobarwnej przyrody w szacie jesiennej

 

Głównym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne w terenie i spacer ścieżką przyrodniczą nazwaną „Szlakiem orlika krzykliwego". Pan leśniczy w ciekawy sposób zapoznał nasze przedszkolaki z florą i fauną jesiennego lasu. Dzieci z  ogromnym zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę, która kryła w sobie wiele ciekawych tajemnic. Głównym i najciekawszym punktem wycieczki dla dzieci było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek na polance w pięknym otoczeniu ogromnych dębów szypułkowych .

To była bardzo ciekawa i wartościowa wycieczka. Bezpośredni kontakt z przyrodą przybliżył dzieciom leśny świat roślin i zwierząt.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Browsk za mile i pożytecznie spędzony czas.

Przygotowały: Aneta Jurczuk, Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Galeria poniżej zawiera zdjęcia dzieci podczas spaceru po lesie w Nadleśnictwie Browsk. Dzieci z paniami i leśnikiem idą po lesie , zatrzymują się, słuchają leśniczego, oglądają liście, drzewa. Następnie pieką kiełbaski przy ognisku i zjadają je siedząc na ławkach pod drewnianą wiatą. Wszystkie przedszkolaki pozują wspólnie do grupowego zdjęcia.