Studio Piosenki HDK laureatem Konkursu Piosenki Mniejszości Narodowych    20 października w Białymstoku odbył się Konkurs Piosenki Mniejszości Narodowych ŚPIEWAJMY RAZEM. Nasze solistki zostały docenione przez jury : I miejsce - Oliwia Kozak I miejsce - Wiktoria Masalska II miejsce - Hanna Wołczyk    Gratulujemy !    25 października w Koncercie Galowym Konkursu wystąpiła Oliwia Kozak. 11 października w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Arte-Muza Białystok, którzy zaprezentowali nam bajkę muzyczną pod tytułem "Kosmiczne piosenki".

 

Audycja opowiadała o pani Astronom, która rozmyślała o kosmosie. Prowadząc obserwacje przez lunetę stwierdza, że kosmos z całą pewnością widać, ale zaczyna się zastanawiać, czy również go słychać. Po pewnym czasie zaczyna coś słyszeć. Natrafia na planetę, na której wszyscy mówią bardzo krótko, urywanie. Przy tej okazji dzieci zapoznały się z pojęciem muzycznym - staccato. W trakcie przedstawienia przedszkolaki poznały także pojęcia muzyczne: legato, piano, forte.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z audycji muzycznej, która odbyła się w przedszkolu. Na scenie widzimy panią astronom, inni muzycy grają na instrumentach: kontrabas, gitara, obój. Przedszkolaki siedzą na ławkach i podłodze, oglądają przedstawienie. Niektóre dzieci biorą aktywny udział w audycji: machają szarfami oraz przechodzą "gęsiego" po wąskiej linii.