Grupa dzieci z opiekunem przy półkach z zksiążkami w biblioteceMiędzynarodowy Dzień Kropki jest akcją, która nawiązuje do bestsellerowego picturebooka Petera H. Reynoldsa "Kropka”. Główna bohaterka o imieniu Vashti nie chce uczestniczyć w lekcji plastyki – nie wierzy w swoje umiejętności, że potrafi malować i odmawia współpracy. Mądra nauczycielka zachęca dziewczynkę do pracy słowami: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Na drugi dzień praca Vashti wisi w klasie oprawiona w złotą ramkę i sprawia, że dziewczynka zaczyna wierzyć w siebie i nabiera chęci do działania.

Jaskółki swój Dzień Kropki spędziły na zajęciach i warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Pani Asia przeczytała dzieciom książkę o Vashti i przygotowała warsztaty plastyczne. Rozmawialiśmy o motywacji, wsparciu ze strony dorosłych, rozwijaniu zainteresowań, możliwościach, oraz o swoich mocnych stronach. Dzieci w grupach wykonały piękne kropkowe prace, z których w przedszkolu powstała galeria.

Dziękujemy Pani Asi za ciekawe zajęcia i pięknie spędzony czas.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

W galerii zdjęć: Przedszkolaki siedzą na kolorowych kropkach w bibliotece i słuchają opowiadania czytanego przez bibliotekarkę. Dzieci kolorują rysunki i przyklejają różnej wielkości kropki na kolorowych kartkach. Dzieci z paniami pozują do wspólnego zdjęcia. Ostatnie zdjęcie przedstawia przedszkolną galerię wykonanych prac.