Dzieci siedza w koło i trzymają kolorowe wstęgiMatematyka jest wszędzie! A doskonałym narzędziem do uczenia się jej jest Wiatrak Matematyczny. Na zajęciach w przedszkolu często korzystamy z tej pomocy dydaktycznej.

 

Tym razem rozwijaliśmy umiejętność liczenia, orientację przestrzenną , doskonaliliśmy swój słuch, rozpoznawaliśmy kolory, kształty oraz figury geometryczne. Podczas zabaw z kapslami rozwijaliśmy sprawność manualną, zwinność, szybkość i precyzję. A wszystko to robiliśmy podczas zdrowej rywalizacji i według wspólnie ustalonych zasad.

Bardzo lubimy uczyć się matematyki!

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Zdjęcia poniżej przedstawiają dzieci podczas zabaw z kolorowym wiatrakiem. Na podłodze leży wielobarwny wiatrak złożony z wstążek w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym, żółtym i białym. Dzieci siedzą przed kolorowymi wstążkami. Rozpoznają cyfry, figury, kształty, przeliczają. Dzieci wrzucają kapsle od butelek do środka wiatraka. Przedszkolaki zwijają kolorowe szarfy