Posiłek przy stole.Zdrowe dzieci jesienią” to cykl zajęć edukacyjnych zorganizowanych w grupie „Wróbelki” w związku z realizowaną tematyką o zdrowiu. Cel zajęć to rozwijanie samodzielności i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne dla zdrowia są owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Dlatego też maluszki postanowiły wykonać własnoręcznie zdrowe kanapki. Dzieci bardzo starannie umyły ręce, nakryły do stołu. Kiedy wszystko było już gotowe z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do robienia kanapek. Smarowały chleb masłem i każde według własnego upodobania nakładało na kanapkę upieczoną przez panie kucharki wędlinkę z kurczaka, gotowane jajko, serek i do wyboru różne warzywa. Własnoręcznie zrobione kanapki bardzo dzieciom smakowały, o czym świadczyły puste talerzyki. Nabyta umiejętność robienia kanapek przyda się dzieciom w domu. Serdeczne podziękowania za pomoc całemu zespołowi kucharskiemu oraz rodzicom.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci słuchają opowiadania o zdrowych produktach, w tym o znaczeniu owoców i warzyw dla zdrowia dzieci, poznają sposób wykonania kanapek. Nakrywają stoliki obrusami, smarują chleb naturalnym masłem, nakładają na chleb wędlinę, ser lub jajka oraz różne warzywa. Zjadają ze smakiem. Piją kawę zbożową z mlekiem. Pozują do wspólnej fotografii.