Jaskółki z wizytą u Świętego Mikołaja29 listopada Jaskółki wzięły udział w wycieczce do Wioski Świętego Mikołaja w Pomigaczach.

 

Na ten dzień dzieci czekały bardzo długo i cierpliwie. Starały się być grzeczne i robiły listę prezentów jakie chciałyby otrzymać od Mikołaja. Zbierały w swoich głowach pomysły i pytania do Św. Mikołaja. Aż wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment…

Jaskółki zawitały w wiosce Mikołaja i bawiły się tam świetnie. Zaopiekowane przez sympatyczne Elfy wypiły herbatkę oraz zjadły pyszne pierniczki. Następnie przyszła pora na zabawy z Elfami Św. Mikołaja. Uśmiech nie schodził z twarzy Jaskółek. Przedszkolaki same robiły pierniczki dla Św. Mikołaja. Wałkowały ciasto, wykrawały foremkami piękne kształty. Doczekały się Św. Mikołaja i otrzymały prezenty, ale najpierw musiały powiedzieć wiersz i zaśpiewać piosenkę. Dzieci pisały listy do Mikołaja i rysowały co jeszcze chciałyby otrzymać na święta. Z listami wyruszyły na pocztę Św. Mikołaja, a następnie do Magazynu prezentów i do małej stajenki, gdzie spotkały zwierzęta. Przedszkolaki zawitały też do mini Zoo. Po powrocie do przedszkola każdy otrzymał swój prezent i zabrał go do domu.

Wycieczka dostarczyła dzieciom samych pozytywnych wrażeń. Z radością czekają na Święta Bożego Narodzenia.

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Alla Suprun

Opis galerii:

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wizyty w Wiosce Św. Mikołaja. Dzieci powitane przez Elfy piją herbatę i jedzą pierniki .Dzieci bawią się z Elfami. Przedszkolaki wałkują ciasto i wykrawają pierniki. Dzieci spotykają Św. Mikołaja, który wręcza im prezenty ,a następnie piszą listy i wkładają je do koperty. Dzieci wrzucają listy do skrzynki na poczcie. Przedszkolaki oglądają zwierzęta w mini Zoo.